Dnia 28 kwietnia 2016 roku odbyło się w internacie uroczyste zakończenie klas trzecich liceum. Było to nie tyle uroczyste, jak i wzruszające wydarzenie, dzięki występom artystycznym, które przygotowali uczniowie klas drugich, za które należy podziękować przede wszystkim: Natalii Smyczyńskiej za oprawę muzyczną, Bartoszowi Zaleskiemu i Łukaszowi Wasileskiemu za przemówienie skierowane do maturzystów oraz Kingi Kopeckiej za organizacje. Na końcu przemówił również sam kierownik internatu, aby pożegnać naszych absolwentów.

Z racji tego, że w naszym internacie odbywa się co roku turniej tenisa stołowego, w podsumowaniu tego wydarzenia rozdano nagrody zwycięzcom oraz wyróżnionym osobom – wielkie gratulację! Rozdano również drobne upominki i dyplomy dla maturzystów, aby pamiętali o miejscu, w którym przeżyli większość czasu, ucząc się w naszych jagiellońskich murach.

Na koniec, w imieniu naszych internackich koleżanek i kolegów, chciałabym skierować kilka słów do was, maturzyści. To już jutro staniecie przed najważniejszym egzaminem życiowym, to za kilka godzin będziecie mogli poczuć się jak dojrzali absolwenci.

Mimo tego, że zapewne większość z was siedzi teraz przed książkami i przypomina sobie całe trzy lata, martwi się i stresuje, to pamiętajcie, że macie nasze wsparcie. Radzimy wam odstawić dzisiaj wszystkie książki, zrelaksujcie się, aby już jutro wejść na salę ze świeżym umysłem. Życzymy wam, abyście uniknęli pomyłek związanych ze wzorami matematycznymi i lekturami. Zero stresu! Przecież każdy Jagiellończyk musi to przejść!

To nie wojna, każdemu z was uda się wygrać z maturą.

Życzymy jak najlepszych wyników oraz samych sukcesów w dorosłym życiu. Nie poddawajcie się!  Wierzymy, że uda się Wam przekroczyć metę i osiągnąć to, o czym marzycie od dawna.

Powodzenia!

Oliwia Szumańska